.

Webová kamera v Šošůvce

Novinky

3. 2. 2022Zajímavé novinky na webu

Přečteno 159x, dnes 0x

Teplotní statistiky


Koncem ledna jsem v nepřehledné sekci Počasí > Teplotní statistiky změnil dlouhosáhlé tabulky na grafy ukazující průměrné teploty v uplynulých měsících a letech. Je z nich tak lépe patrné, zejména u dlouhodobého přehledu, jaké klima zde máme.

Starý prohlížeč snímků zrušen


Původní prohlížení snímků po hodině zobrazující pouhých 8 hodin zpět jsem již definitivně zrušil. Načítal se nepřiměřeně dlouho a na prohlížení nebyl příliš vhodný. Díky databázi obsahující záznamy o všech obrázcích od roku 2013, co funguje od vytvoření nového prohlížeče, se vše může načítat rychleji.

Ultrarychlé načítání a inovace ná"stroje času" Zpátky v čase


Onu databázi využívá rovněž stránka Zpátky v čase, kde můžete naráz zobrazit až 1200 snímků, což bylo v předchozí aplikaci téměř mrhání časem. V současné chvíli se množství obrázků z dané doby načítá prakticky okamžitě.
Seznam obrázků byl navíc rozdělen podle dní rozdělovníkem obsahujícím datum příslušného dne a u obrázků bylo zvětšeno písmo s časem. Díky tomu je výpis přehlednější a je lépe poznat, jak se ubírá čas.
Při zavření prohlíženého obrázku nebo dosažení konce zobrazeného seznamu, se obrázek automaticky sroluje do náhledu zobrazeného snímku. Tím, zejména vprostřed prohlížení, okamžitě zjistíte, kde jste skončili.
V úvodu nástroje je několik rychlých tlačítek. Tento a minulý týden, nejteplejší a nejchladnější naměřený den, Vánoce za poslední 3 roky a historicky první uložené snímky z roku 5/2013. Cokoli zajímavého rád přidám.

Připravovaný obsáhlý turistický portál


V kapse mám ještě jedno eso v podobě turistické stránky. Jedná se o zajímavá místa v okolí Šošůvky ne nutně známá, ale zajímavá. Každé z míst bude mít své místo na mapě, přidružené obrázky a popis. Pevně doufám, že během jara by mohl být k dispozici.


Více zajímavostí na hlavní straně.Chcete-li podpořit projekt, můžete zaslat dobrovolný příspěvek pomocí QR kódu.
Výše příspěvku je zcela na Vás.

QR platba
Děkuji.
Příspěvek bude využit na platbu domény a webhostingových služeb, vylepšení, opravy, výměny čidel...

Přidat komentářKomentáře k článku

Dosud nebyl přidán žádný komentář. Buďte první!

Novinky a zajímavosti kamery z Twitteru

Webová kamera v Šošůvce

© Zdeněk Strakerle 2013 - 2024

   Aktuální status kamery
   Diskuze (poznatky, připomínky)
    Hodnocení projektu

   Zajímavé odkazy
HkFree webkamery - inspirace využití fotoaparátu,
Webcams.cz - český seznam webkamer,
Windy kamery - mapa světa s webkamerami,
Sosuvka.com - stránky obce nové
Kamera je umístěna, nasměrována a nastavena tak, aby prokazatelně nesnímala soukromé pozemky, ani možný pohyb osob. Proto není porušeno ničí soukromí. Snímky z každé hodiny zůstávají veřejně přístupné ZDE na dobu neurčitou.

<