.

Webová kamera v Šošůvce

Aktuální stav kamery

Kamera od 2. 1. 2022 20:11 nafotila 1166174 snímků, což znamená 95.7% provoz bez výpadků.


Ze strany webu

Připojování...

Ze strany mikropočítače

Připojování...

Vysvětlivky

Status - stav kamery, který je vyhodnocen z přítomnosti snímku a ze stáří snímku. Je-li snímek přítomen, je semafor zelený. Pokud ale nebyl 2 minuty obnoven, kamera se považuje za neaktivní, semafor zčervená a mikropočítač zajistí, aby se opět navázalo spojení. V případě zpracování snímku zůstává semafor žlutý po dobu expozice a úprav obrázku.

Dispozice obrázku - je-li obrázek k dispozici, je všechno v pořádku. V opačném případě je to problém, který může znamenat výpadek kamery. V případě mikropočíatče tento jev cyklicky nastává na krátký moment při přepisu dat nebo focení nového obrázku, na webu by nastat neměl.

Velikost - pokud obrázek není k dispozici, logicky má nulovou velikost, v opačném případěse velikost pohybuje mezi 50 a 200 kB. Na webu se může velikost o pár kB lišit kvůli započtení popisků s časem, počasím a komprimaci.

Datum vygenerování - informace o tom, kdy byl obrázek vyfotografován a nebo uložen na web.

Odchylka posledního snímku - informace spočtená z data generování. Poukazuje na to, jak starý je poslední snímek. U webu je většinou odchylka menší o pár sekund kvůli zpoždění způsobeném odesíláním.

Čas systému - čas, který běží v mikropočítači. Je to především zpětná vazba pro administrátora. Občas se může stát, že kvůli možné chybě nastavení NTP protokolu nastává odchýlení času u počítače, protože nemá paměť, která by si je sama pamatovala. Z času je také patrné zpoždění snímkování (latence).

Čas serveru - je čas, který běží na serveru provozujícím web a také čas na mikropočítači. Časy by měly být stejné, ideálně přesně na sekundu. Časy se seřizují automaticky pomocí NTP serveru (v mém případě tik.cesnet.cz alternativně tak.cesnet.cz).

Webová kamera v Šošůvce

© Zdeněk Strakerle 2013 - 2024

   Aktuální status kamery
   Diskuze (poznatky, připomínky)
    Hodnocení projektu

   Zajímavé odkazy
HkFree webkamery - inspirace využití fotoaparátu,
Webcams.cz - český seznam webkamer,
Windy kamery - mapa světa s webkamerami,
Sosuvka.com - stránky obce nové
Kamera je umístěna, nasměrována a nastavena tak, aby prokazatelně nesnímala soukromé pozemky, ani možný pohyb osob. Proto není porušeno ničí soukromí. Snímky z každé hodiny zůstávají veřejně přístupné ZDE na dobu neurčitou.

<