.

Webová kamera v Šošůvce10 let

Novinky

20. 6. 2021Jak funguje nová kamera

6. června jsem namontoval novou kameru. Kamera je ve skutečnosti foťák ovládaný na dálku počítačem.


Co to vlastně fotí a jak?


Je to konkrétně Canon PowerShot A75 z roku 2004. Vypadá trochu jako Frankensteinovo dílo. Plastové kryty jsem byl nucen odejmout kvůli ovládání spouštěcího tlačítka a externímu napájení, protože jsem neměl ten správný DC konektor.
Foťák i se vším příslušenstvím je uzavřen ve vodotěsné krabici s okýnkem. Má vlastní vytápění ovládané termostatem a cirkulaci vzduchu. Počítač ovládá přímo napájení foťáku přes relé. Tudíž kdykoli nastane problém, počítač ho zaregistruje a foťák může vypnout a zapnout.Automatický manuálPočítač hlídá průměrnou světelnost vytvářených fotek a jakmile se sešeří, začíná pozvolna přidávat citlivost (ISO) a prodlužuje délku expozice. Po desáté automaticky nastaví délku expozice na 15 sekund a ISO 400. Toto nastavení si drží až do 4 ráno a poté zase pozvolna všeho ubírá. Počítač tak automaticky upravuje manuální nastavení foťáku na dálku.

Vylepšení po všech stránkách


Protože je celá krabice se vším vybavením pochopitelně o něco těžší než původní IP kamera, musel jsem taky upravit držák na střeše. Je teď robustnější a (snad) odolá bez vážnějších výkyvů i silnějším povětrnostním podmínkám. Vše ukáže čas.

Více zajímavostí na hlavní straně.

Máte-li jakýkoli dotaz, nápad nebo poznámku, neváhejte napsat do diskuze.

Chcete-li podpořit projekt, můžete zaslat dobrovolný příspěvek pomocí QR kódu.
Výše příspěvku je zcela na Vás.
QR platba
Děkuji. Příspěvek bude využit na vylepšení; opravy, výměny čidel...

Webová kamera v Šošůvce

© Zdeněk Strakerle 2013 - 2022

   Aktuální status kamery
   Diskuze (poznatky, připomínky)
    Hodnocení projektu