.

Webová kamera v Šošůvce

Novinky

4. 12. 2020Bude na Vánoce sníh?

Přečteno 157x, dnes 0x
Tohle je otázka, kterou si pokládáme snad každý rok. Do minulých let jsme všichni byli zvyklí na běžnou sněhovou nadílku (tedy alespoň u nás v nadmořské výšce kolem 550+ m) již koncem října a během listopadu bylo běžné, že sníh držel až do nového roku (některé roky až do dubna).
Budoucí zimy jistě nebudou tolik chladné jako dřív a co se množství srážek týče, pravděpodobně také ani tak vydatné. Popřípadě může docházet k mnohým teplotním výkyvům, které ze zimy udělají spíše něco jako "je jaro, podzim nebo proč zrovna sněží?"

Nejdetailnější předpověď logicky nabízí Český hydrometeorologický ústav. Jeho dlouhodobá předpověď s logicky poměrně velkým rozptylem sahá až do konce roku a dá se z něj vyčíst celkem nejasná budoucnost sněhu o Vánočních svátcích.

graf

Na grafu je vidět jasné pozvolné klesání teploty, které samozřejmě vzhledem k častým výkyvům není úplně stoprocentní, jedná se spíše o velmi hrubý průměr teplot. Jiné předpovědi (yr.no, Foreca) to vidí podobně.
Konkrétně kolem 21.-27. 12. je tedy podle této předpovědi reálně možné, že zde u nás, kde je chladněji, bude pod nulou. Předpověď říká obecně průměrná teplota. Tady bývá průměrně pěkná kosa.

graf

Srážky by mohly být mírně vyšší než minulý měsíc, což už se projevilo i ve většině měst. Pakliže se sejdou s nižší teplotou, sníh padat bude. Což by mohlo mimo jiné také být koncem příštího týdne. Do konce roku během svátků však pravděpodobně všude všechen sníh, pokud napadne, zase roztaje.

graf

Z konkrétního sloupcového grafu budou srážky spíše průměrné. Listopad byl mírně podprůměrný.

graf

Co z toho tedy vyplývá? Zde v Šošůvce je stále relativně nejasné, zda sníh během Vánoc skutečně bude. Je však velmi pravděpodobné, že do Vánoc ještě něco napadne a také roztaje.
Předpovědi se každý den trochu mění, nezbývá než doufat.


Více zajímavostí na hlavní straně.Chcete-li podpořit projekt, můžete zaslat dobrovolný příspěvek pomocí QR kódu.
Výše příspěvku je zcela na Vás.

QR platba
Děkuji.
Příspěvek bude využit na platbu domény a webhostingových služeb, vylepšení, opravy, výměny čidel...

Přidat komentářKomentáře k článku

Dosud nebyl přidán žádný komentář. Buďte první!

Novinky a zajímavosti kamery z Twitteru

Webová kamera v Šošůvce

© Zdeněk Strakerle 2013 - 2023

   Aktuální status kamery
   Diskuze (poznatky, připomínky)
    Hodnocení projektu

   Zajímavé odkazy
HkFree webkamery - inspirace využití fotoaparátu,
Webcams.cz - český seznam webkamer,
Windy kamery - mapa světa s webkamerami,
Sosuvka.com - stránky obce nové
Kamera je umístěna, nasměrována a nastavena tak, aby prokazatelně nesnímala soukromé pozemky, ani možný pohyb osob. Proto není porušeno ničí soukromí. Snímky z každé hodiny zůstávají veřejně přístupné ZDE na dobu neurčitou.

<