.

Webová kamera v Šošůvce

Novinky

9. 8. 2015Zpátky v čase na nové doméně + nový graf teplot

Přečteno 247x, dnes 0x

Zpátky v čase na nové doméně


Dnes odpoledne jsem přesunul podprojekt s názvem Zpátky v čase na samostatnou doménu bit.9e.cz. Kdo neví, co to je, tak to trochu vysvětlím.

Když se každou celou hodinu zaznamená snímek do galerie, současně se také posílá do databáze "Zpátky v čase" a vždy následující den jsou všechny dostupné. Databáze obsahuje přes 17 000 snímků po hodině (nebýt občasných výpadků, bylo by jich víc ). Pomocí stanoveného časového rozmezí si můžete zobrazit libovolný počet obrázků, ovšem počet je omezen na max 550 snímků - čím více, tím více se zpomalí prohlížeč.
Díky tomuto nástroji si můžete zobrazit, jak bylo třeba první neděli v dubnu loňského roku nebo se třeba ujistit, jestli byl loni o Vánocích sníh.


Doména 3. řádu s názvem "bit" byla zvolena proto, že bit je zkratka Back In Time = Zpátky v čase. Navíc je to krátké a dá se to lépe zapamatovat.
Nově jsem udělal funkci, která nastaví automaticky data na datum minulého týdne > dnešní datum, což bez změny zobrazí snímky celého týdne mimo ty dnešní, ty budou až zítra.Nový graf teplot


Na stránce počasí se pod aktuální teplotou již asi týden objevuje zelený graf s vývojem teplot. Zachycuje detailně změny teploty po 5 minutách za poslední 4 dny. Časem dodělám funkci pro volitelný výběr období. Případné problémy a chyby se pokusím časem eliminovat.Více zajímavostí na hlavní straně.Chcete-li podpořit projekt, můžete zaslat dobrovolný příspěvek pomocí QR kódu.
Výše příspěvku je zcela na Vás.

QR platba
Děkuji.
Příspěvek bude využit na platbu domény a webhostingových služeb, vylepšení, opravy, výměny čidel...

Přidat komentářKomentáře k článku

Dosud nebyl přidán žádný komentář. Buďte první!

Novinky a zajímavosti kamery z Twitteru

Webová kamera v Šošůvce

© Zdeněk Strakerle 2013 - 2024

   Aktuální status kamery
   Diskuze (poznatky, připomínky)
    Hodnocení projektu

   Zajímavé odkazy
HkFree webkamery - inspirace využití fotoaparátu,
Webcams.cz - český seznam webkamer,
Windy kamery - mapa světa s webkamerami,
Sosuvka.com - stránky obce nové
Kamera je umístěna, nasměrována a nastavena tak, aby prokazatelně nesnímala soukromé pozemky, ani možný pohyb osob. Proto není porušeno ničí soukromí. Snímky z každé hodiny zůstávají veřejně přístupné ZDE na dobu neurčitou.

<