.

Webová kamera v Šošůvce

Novinky

29. 6. 2015Nový kryt kamery a přechod na jiný počítač

Přečteno 217x, dnes 0x
Ačkoliv to nebylo zřejmé, celé roky projekt s kamerami na Příhoně fungoval tak nějak provizorně. Běžel na počítači, co ani není stavěný na dlouhodobý provoz a tak jsem hledal možnosti, jak zautomatizovat funkci skriptů WCS.
Po letech mě napadla možnost využít přítomnosti počítače Raspberry Pi. Spolu s ním jsem vytvořil automatickou kontrolu, která přímo řídí nastavení kamery. Bohužel díky tomuto přechodu v současné chvíli neběží kamera s oblačností. Hlavní důvod je to, že si s počítačem nechce moc povídat. Uvidíme, co s tím půjde dál dělat.

Nový kryt kamery


Jak jsem se už zmínil, před dvěma týdny jsem nasadil nový kryt kamery Příhon, který disponuje stabilním úchytem a lepší pozicí, díky čemuž jsou snímky zase o trošku kvalitnější. Kryt má tepelnou izolaci a vlastní vytápění, které je ale v současné chvíli mimo provoz. Aktivuju ho až na podzim.Více zajímavostí na hlavní straně.Chcete-li podpořit projekt, můžete zaslat dobrovolný příspěvek pomocí QR kódu.
Výše příspěvku je zcela na Vás.

QR platba
Děkuji.
Příspěvek bude využit na platbu domény a webhostingových služeb, vylepšení, opravy, výměny čidel...

Přidat komentářKomentáře k článku

Dosud nebyl přidán žádný komentář. Buďte první!

Novinky a zajímavosti kamery z Twitteru

Webová kamera v Šošůvce

© Zdeněk Strakerle 2013 - 2024

   Aktuální status kamery
   Diskuze (poznatky, připomínky)
    Hodnocení projektu

   Zajímavé odkazy
HkFree webkamery - inspirace využití fotoaparátu,
Webcams.cz - český seznam webkamer,
Windy kamery - mapa světa s webkamerami,
Sosuvka.com - stránky obce nové
Kamera je umístěna, nasměrována a nastavena tak, aby prokazatelně nesnímala soukromé pozemky, ani možný pohyb osob. Proto není porušeno ničí soukromí. Snímky z každé hodiny zůstávají veřejně přístupné ZDE na dobu neurčitou.

<