Webová kamera v Šošůvce

Aktuální stav kamery

Ze strany webu

Načítá se...

Ze strany mikropočítače

Načítá se...

Vysvětlivky

Status - je stav kamery, který je vyhodnocen z přítomnosti snímku a ze stáří snímku. Je-li snímek přítomen, ale nebyl 100 sekund obnoven, kamera se považuje za neaktivní.

Dispozice obrázku - je-li obrázek, který se buď zobrazuje (v případě strany webu) a nebo teprve odesílá na web (v případě druhém) přítomen, je všechno v pořádku. V opačném případě je to problém, který může znamenat výpadek kamery. V případě mikropočíatče tento jev cyklicky nastává a může se ukázat i zde. Nemusí to ale znamenat výpadek kamery přímo, jedná se pouze o přepis dat.

Datum generování - je informace o tom, kdy byl obrázek vyfotografován a nebo uložen na web.

Odchylka posledního snímku - je informace vypočtená z data generování a poukazuje na to, jak starý je poslední snímek. U webu je většinou odchylka větší o 2-3 sekundy kvůli zpoždění způsobené odesíláním. V noci se data obnovují po jedné minutě.

Hodnota jasu - je číslo vypočtené jako průměr všech 3 složek jasu (RGB). Tedy je to jakýsi průměr světelnosti obrázku, podle kterého počítač detekuje, že už není dost světla na to, aby kamera zbytečně snímala tmu s pár světly v pozadí. Nemá noční vidění.

Čas systému - je čas, který běží v mikropočítači. Je to zpětná vazba pro administrátora (mě). Občas se může stát, že kvůli možné nedostupnosti NTP serverů nastává odchýlení času u počítače, protože nemá pameť, která by si je sama pamatovala. Z času je také patrné zpoždění snímkování (latence).

Čas serveru - je čas, který běží na serveru provozujícím web. Poukazuje na odchylku času v mikropočítači a na serveru.

Webová kamera v Šošůvce © Zdeněk Strakerle 2013 - 2017
Webcams.cz, Webcams.travel, Foreca.cz, Meteo Vysočany
Aktuální status kamery
Kamera je umístěna tak, aby nesnímala žádné soukromé pozemky, ani možný pohyb osob. Proto nebude porušeno soukromí osob, které se v oblasti pohybují. Hodinové snímky zůstávají uloženy na serveru bit.9e.cz na dobu neurčitou.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich