Webová kamera v Šošůvce

O projektu

Projekt Webová kamera v Šošůvce funguje již od roku 2013. Jeho hlavním účelem vždy bylo a bude časosběrné snímání přírody Moravského krasu, údolí Příhona a Sloupu. Nový snímek se objeví každých pár sekund a zpětně se na obrázky můžete podívat v hodinových intervalech najetím kurzorem myši na náhledy.

Záznam, zpracovávání a sdílení dat

Pro snímání je použita IP kamerka Bright-Eye BESDER OCWN-72036A propojená přes ethernet do switche. O snímání obrázků z RSTP (en) streamu se stará Raspberry Pi 2 Model B, protože kamerka je primárně bezpečnostní a tuto funkci sama neumí. Mikropočítač dále veškerá data automaticky zpracovává a odesílá přes FTP na tento web. Snímkování je zajištěno pomocí software FFmpeg. Textová data s teplotou u obrázku jsou přidávána až na webové stránce.

Aktuální stav snímkování kamery zjistíte zde.


Lokace

Kamera je v chráněné krajinné oblasti Moravský kras, konkrétně v katastru obce Šošůvka (49.415148, 16.747171). Nachází ze v její spodní části lidově zvané Příhon - spojující silnice mezi Sloupem a Šošůvkou. Nahlíží směrem na Sloup, ale zabírá také několik střech domů ze Šošůvky.

Kamera je umístěna na 1,5 m vysokém sloupku nad střechou zahradního domku přibližně 5 metrů nad zemí a je natočena směrem na západo-jihozápad.

Spoustu zajímavostí se dozvíte také v blogu.

Webová kamera v Šošůvce
© Zdeněk Strakerle 2013 - 2019
Webcams.cz, Webcams.travel, Foreca.cz, Meteo Vysočany
Aktuální status kamery
Kamera je umístěna tak, aby nesnímala žádné soukromé pozemky, ani možný pohyb osob. Proto nebude porušeno soukromí osob, které se v oblasti pohybují. Hodinové snímky zůstávají uloženy na serveru bit.9e.cz na dobu neurčitou.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich